top English version

Strona główna > O zespole > Informacje o rekrutacji

Informacje o przyjęciach do Zespołu

W celu umówienia się na przesłuchanie należy przyjść osobiście do siedziby ZPiT UJ „Słowianki”
na ul. Piastowskiej 26 (pierwsze piętro) lub skontaktować się z nami telefonicznie (12 637-28-78).

 

 

Terminy przesłuchań 13 października 2018 r. od godziny 12 00

                                    

27 października 2018 r. od godziny 12 00

 

     Kandydaci muszą spełniać następujące wymagania:

  • wiek od 17 do 24 lat
  • wzrost: dziewczęta – 162 - 175 cm, chłopcy 172 - 190 cm.
    (limit wzrostu nie dotyczy kandydatów do kapeli)
  • predyspozycje artystyczne

     Nabory prowadzone się do grupy tanecznej (balet), wokalno - tanecznej (chór) i do kapeli (skrzypce, klarnet, trąbka, flet, akordeon, kontrabas, instr. perkusyjne, gitara).


Informacje dla nowych członków


     Zajęcia odbywają się w siedzibie Zespołu w budynku przy  ul. Piastowskiej 26. Próby odbywają się w klimatyzowanych salach.  Zajęcia trwają po 2 - 3 godziny a ich charakter jest inny w każdej sekcji. W pierwszym roku działalności  członkowie sekcji baletu i chóru poznają nie tylko podstawowe kroki i figury taneczne, ale także, wiele układów tanecznych – polskich i zagranicznych. Członkowie chóru poznają ponadto szeroki repertuar wokalny. Członkowie kapeli mają w Słowiankach możliwość doskonalenia swoich umiejętności instrumentalnych i sprawdzenia się w niekiedy nowym gatunku artystycznym.

    Nowi członkowie Zespołu mają w Słowiankach duże możliwości artystycznego rozwoju.  Kariera w Zespole często jest bardzo dynamiczna i najbardziej utalentowani już w ciągu pierwszego roku mają szanse uczestniczyć w koncertach krajowych i zagranicznych. Zespół dużo podróżuje i uczestniczy w wielu festiwalach międzynarodowych.

    Czołowi tancerze Zespołu mają szanse  udziału w ogólnopolskich turniejach i konkursach tańców polskich organizowanych w wielu ośrodkach naszego kraju. Warto wspomnieć, że na wymienionych turniejach członkowie Zespołu Słowianki od kilku lat zajmują wysokie miejsca. W listopadzie 2012 roku grupa tancerzy reprezentująca Zespół Słowianki zdobyła mistrzostwo Polski w konkurencji kar mazurowych.

     Doskonała atmosfera panująca w zespole pozwala nie tylko na wspaniałą przygodę z folklorem i poznawanie świata ale i na zawieranie nowych znajomości, niekiedy na całe życie.

     Jeśli lubisz taniec, śpiew, muzykę i szukasz niesamowitej przygody – przyjdź i przekonaj się sam.

     Po przeprowadzonych przesłuchaniach do Zespołu, które odbędą się 13 października oraz 27 października 2018 roku utworzone zostaną grupy Balet II i Chór II.

 

 

 

 powrót | strona główna